Avcılar’da haciz için gidilen iş yerindekilerle polis arasında arbede: 5 gözaltı

İstanbul Avcılar’da haciz için gidilen bir iş yerindekiler, yetkili kişilerin olmadığını öne sürerek polise kimlik vermek istemedi. Bunun üzerine çıkan arbedede 1 polis hafif yaralandı. Biber gazı ve copla müdahale eden polis, 5 kişiyi gözaltına aldı. Arbede cep telefonu kamerasına yansıdı.

Reşitpaşa Caddesi’ndeki nalbura saat 15.00’da İcra Müdürlüğü görevlileri polisle birlikte gitti. İş yerinde bulunanlar yetkili kişilerin olmadığını, daha sonra gelinmesi gerektiğini söyledi. Görevli polis memurları, iş yerinde bulunanların kimliklerini görmek istedi. İçeride bulunanlar bu isteğe karşı çıkarak polislerin üzerine yürüdü.

Bunun üzerine iş yeri dışına taşan ve karşı kaldırımda devam eden tartışma arbedeye dönüştü. Polis memurları bunun üzerine takviye ekip istedi. Kısa sürede destek gelirken, iş yerindekiler polise hakaret ve tehditte bulundukları öne sürülerek gözaltına alınmak istedi. Çıkan arbede sırasında polis memuru Ö.M.Ç. hafif yaralandı, polislerin üzerine yürüyen 5 kişi biber gazı ve copla müdahale edilerek gözaltına alındı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir